GC Jasło Team na Geocaching Party 2018

Był to największy event geocachingowy w Polsce. Odbył się po raz trzeci, z tym że drugi raz posiadał specjalny status MEGA Eventu. Status ten zachęca jeszcze większą liczbę geocacherów do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

W tej trzydniowej imprezie wzięło udział ponad 500 osób. Większość stanowili Polacy, ale byli też goście m. in. z USA, Niemiec, Włoch, Holandii, a nawet jeden Ukrainiec, gdzie geocaching dopiero „raczkuje”. Dużą część stanowili geocacherzy z Czech i Słowacji.

Dzień 1
Nasz udział rozpoczęliśmy w już w piątek rano, kiedy to udaliśmy się do Nowohuckiego Centrum Kultury żeby przygotować nasze stoisko.

Dla organizatorów i współwystawców wygląd naszego stoiska był niemałym zaskoczeniem. Mnogość ciekawych gadżetów, spora ilość informatorów sprawiała radość i zadowolenie, że dla gości Geocaching Party, nasze stoisko będzie profesjonalnie przygotowane z możliwością poznania naszego miasta.

W godzinach wieczornych udaliśmy się na pierwszy oficjalny event będący częścią Geocaching Party. Tam, przeprowadzonych było sporo rozmów z ludźmi z różnych stron Polski.

Prawie wszystkie osoby, które „namierzyły” nas jako przedstawicieli Jasła z wielką otwartością podchodziły do nas i cieszyły się, że na południu Polski tak dużo dzieje się w geocachingu.

Dzień II – MEGA EVENT GEOCACHING PARTY 2018

Od godzin porannych na nasze stoisko przychodzili zainteresowani geocacherzy. Padało wiele pytań o możliwości dojazdu, zwiedzania, noclegów. Wiele osób kojarzyło miasto Jasło, oprócz geocachingu, z winnicami. Sporym zainteresowaniem cieszył się folder ze szlakiem winnym. Zdecydowana większość odwiedzających zapewniała o chęci przyjazdu do naszego miasta. W szczególności na kolejną edycję eventu Akcja Jasło.

Prowadziliśmy również rozmowy z przedstawicielkami firmy Groundspeak Inc. Gościom z Seatle, przekazaliśmy pamiątkowe kubki z motywami jasielskimi. Reakcja było bardzo pozytywna. Zostaliśmy zapewnieni, że przy najbliższej okazji, postarają się odwiedzić Jasło.

Wiele krótszych rozmów z ludźmi z całej Polski o rozwoju geocachingu czy o samymi mieście Jaśle. Na arenie ogólnopolskiej, nasze miasto ma mocną pozycję i osoby mniej doświadczone radzą się u nas w jaki sposób promować geocaching u siebie. Najważniejszym minusem jaki wielokrotnie pojawiał się w stosunku do Jasła, to kiepska baza noclegowa. Zwracano nam uwagę, że sprawa ta, powinna być potraktowana priorytetowo.

W godzinach wieczornych odbyło się nieformalne spotkanie wszystkich uczestników, gdzie mogliśmy dokończyć rozmowy.

Dzień III

Zakończeniem całej imprezy było spotkanie na placu Jana Nowaka Jeziorańskiego w ścisłym centrum Krakowa, w okolicach dworca PKP. Przybyło około 40 osób. My w trakcie drogi na miejsce spotkaliśmy geocacherów z zaprzyjaźnionego z Jasłem, słowackiego miasta Humenné.

Podczas wspólnego marszu przez Kraków koledzy zapewniali nas o tym, że do Jasła przyjeżdżają z ogromną radością. Ciepło zapraszali nas również na „keszowanie” do ich miasta.

Podsumowanie

Reasumując, weekend w Krakowie był okazją do zaprezentowania miasta Jasła jako Podkarpackiej stolicy geocachingu. Mało tego, niejednokrotnie porównywani byliśmy z Krakowem, Warszawą, Trójmiastem czy Poznaniem. Gdzie z tego porównania Jasło wychodziło najlepiej.

Busko Zdrój

Herb Busko-Zdrój

GC_JASLO_TEAM ON TOUR #2
„poranek”


BUSKO-ZDRÓJ

Tym razem nasze klubowe kroki skierujemy do pięknego, zdrojowego miasta Busko-Zdrój. Mamy nadzieję, że tak jak i poprzednim razem w Tarnowie, towarzyszyć nam będą dobre humory, a przede wszystkim trafi nam się lepsza pogoda.

Czytaj dalej Busko Zdrój

Jasło w Tarnowie

Ekipa GC Jasło Team wybiera się na kolejny wyjazd. Tym razem celem będzie Tarnów, ale nie będzie to trail A4, ale trasa miejska. Do znalezienia wytypowaliśmy 43 skrzynki, które mamy nadzieję znaleźć. 

Startujemy o godzinie 8.30 eventem przed dworcem PKP w Tarnowie.

Wszystkich chętnych zapraszamy!

GIFF 2017 w Bieczu

Nie mogło zabraknąć członków naszego klubu na tak ważnym wydarzeniu jakim jest Geocaching International Film Festival. Drugi raz ten event odbywał się w sąsiednim mieście, Bieczu. Na początku Bieczanin, zaprosił wszystkich na podziwianie tego pięknego miasta z wysokości wieży ratuszowej. Później udaliśmy się do Kromerówki posłuchać trochę o historii miasta, samej kamienicy jak i eksponatów wystawionych w gablotach czy też wiszących na ścianach. 

Event nie może się odbyć bez wymiany drewnem 🙂

Czytaj dalej GIFF 2017 w Bieczu